V24C5H125BN3
Mfr.Part #
V24C5H125BN3
Package / Case
Quarter Brick
Description
DC DC CONVERTER 5V 125W
Product Category :
Voltage - Output 1 :
5V
Output Voltage :
5V
Efficiency :
84.1%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height :
12.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Gold (Au)
Max Output Current :
25A
Power (Watts) :
125W
Package / Case :
Quarter Brick
Input Voltage-Nom :
24V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Through Hole
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
7
Max Power Dissipation :
125W
Series :
MICRO (125W)
Voltage - Input (Min) :
18V
JESD-30 Code :
R-XDFM-P7
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
36V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
V24C5H125BN3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD