V24C5H125BG2
Mfr.Part #
V24C5H125BG2
Description
DC DC CONVERTER 5V 125W
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
5V
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
125W
Input Voltage-Nom :
24V
Power (Watts) :
125W
Efficiency :
84.1%
Height :
15.748mm
Number of Terminations :
7
Base Part Number :
V24C5H125
Number of Functions :
1
Terminal Position :
Dual
Voltage - Input (Max) :
36V
Max Output Current :
25A
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Series :
MICRO (125W)