V24C3V3H75BS
Mfr.Part #
V24C3V3H75BS
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Input Voltage-Nom :
24V
UL, CSA, TUV
Height :
12.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
JESD-609 Code :
e4
Number of Outputs :
Output Voltage :
3.3V
Voltage - Isolation :
3kV
Number of Terminations :
7
Voltage - Input (Min) :
18V
Width :
36.8mm
Length :
57.9mm
Feature :
OVP, UVLO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output 1 :
3.3V
Series :
MICRO (75W)
Max Power Dissipation :
75W
Max Output Current :
22.72A
Power (Watts) :
75W
Efficiency :
79%
No
Applications :
ITE (Commercial)
Terminal Form :
PIN/PEG
Datasheets
V24C3V3H75BS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD