V24C28H100BF3
Mfr.Part #
V24C28H100BF3
Description
DC DC CONVERTER 28V 100W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Voltage - Input (Min) :
18V
Max Power Dissipation :
100W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Pin Count :
7
Base Part Number :
V24C28H100
Output Voltage :
28V
Applications :
ITE (Commercial)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Output 1 :
28V
Input Voltage-Nom :
24V
Efficiency :
89%
Terminal Finish :
Gold (Au)
Qualification Status :
Not Qualified
Power (Watts) :
100W
Voltage - Input (Max) :
36V
Series :
MICRO (100W)
Length :
57.9mm
Voltage - Isolation :
3kV