V24C28C150BS3
Mfr.Part #
V24C28C150BS3
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Voltage - Input (Min) :
18V
Pbfree Code :
No
Efficiency :
89%
Input Voltage-Nom :
24V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Output Voltage :
28V
JESD-609 Code :
e4
Max Output Current :
5.4A
Height :
12.7mm
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
MICRO (150W)
Voltage - Output 1 :
28V
Voltage - Input (Max) :
36V
Max Power Dissipation :
150W
yes
Datasheets
V24C28C150BS3
Vicor V24C28C150BS3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD