V24C15T150BN
Mfr.Part #
V24C15T150BN
Package / Case
Quarter Brick
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Product Category :
Published :
Terminal Finish :
Gold (Au)
JESD-30 Code :
R-XDFM-P7
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Isolation :
3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Contains Lead
Efficiency :
89.3%
Input Voltage-Nom :
24V
Package / Case :
Quarter Brick
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
15V
Height :
12.7mm
Series :
MICRO (150W)
Power (Watts) :
150W
Max Power Dissipation :
150W
Max Output Current :
10A
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
7
Output Voltage :
15V
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Datasheets
V24C15T150BN
Vicor V24C15T150BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD