V24C15M150BS2
Mfr.Part #
V24C15M150BS2
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Voltage - Input (Max) :
36V
Efficiency :
89.3%
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Height :
12.7mm
Output Voltage :
15V
Voltage - Output 1 :
15V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Max Power Dissipation :
150W
Series :
MICRO (150W)
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Input Voltage-Nom :
24V
Max Output Current :
10A
Voltage - Input (Min) :
18V
Datasheets
V24C15M150BS2
Vicor V24C15M150BS2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD