V24C15M100BN3
Mfr.Part #
V24C15M100BN3
Description
DC DC CONVERTER 15V 100W
Max Power Dissipation :
100W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Output Current :
6.67A
Voltage - Input (Max) :
36V
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Power (Watts) :
100W
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Efficiency :
89%
Series :
MICRO (100W)
Number of Outputs :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
36.8mm
Length :
57.9mm
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Output 1 :
15V
Output Voltage :
15V
Height :
12.7mm
Input Voltage-Nom :
24V