V24C15H150BL
Mfr.Part #
V24C15H150BL
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Output Voltage :
15V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
15.748mm
Voltage - Input (Max) :
36V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
150W
JESD-609 Code :
e0
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Bulk
Base Part Number :
V24C15H150
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Input Voltage-Nom :
24V
Series :
MICRO (150W)
Voltage - Output 1 :
15V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Efficiency :
89.3%
Max Output Current :
10A
Voltage - Input (Min) :
18V
Datasheets
V24C15H150BL
Vicor V24C15H150BL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD