V24C15C150BG2
Mfr.Part #
V24C15C150BG2
Package / Case
Quarter Brick
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
JESD-30 Code :
R-XDFM-P7
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Input (Max) :
36V
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Output 1 :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Max Output Current :
10A
Base Part Number :
V24C15C150
Output Voltage :
15V
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
24V
Height :
15.748mm
Number of Terminations :
7
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Efficiency :
89.3%
Package / Case :
Quarter Brick
Max Power Dissipation :
150W
Series :
MICRO (150W)
Datasheets
V24C15C150BG2
Vicor V24C15C150BG2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD