V24C12H50BN2
Mfr.Part #
V24C12H50BN2
Description
DC DC CONVERTER 12V 50W
Product Category :
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
57.9mm
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
ECCN Code :
EAR99
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Gold (Au)
Width :
36.8mm
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Input (Min) :
18V
Height :
12.7mm
JESD-30 Code :
R-XDFM-P7
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Series :
MICRO (50W)
Max Output Current :
4.17A
Output Voltage :
12V
Bulk
Qualification Status :
Not Qualified
Input Voltage-Nom :
24V
Efficiency :
88.1%
Max Power Dissipation :
50W
Voltage - Input (Max) :
36V
Power (Watts) :
50W
NOT SPECIFIED
Datasheets
V24C12H50BN2
Vicor V24C12H50BN2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD