V24B3V3E150BN3
Mfr.Part #
V24B3V3E150BN3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
Voltage - Input (Max) :
36V
Max Power Dissipation :
150W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Output 1 :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Efficiency :
81.2%
Output Voltage :
3.3V
Length :
57.9mm
Voltage - Input (Min) :
18V
Base Part Number :
V24B3V3E150
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
13.716mm
Width :
55.9mm
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Max Output Current :
45.45A
Power (Watts) :
150W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Input Voltage-Nom :
24V
Series :
MINI (150W)
Datasheets
V24B3V3E150BN3
Vicor V24B3V3E150BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD