V24B36T200BN3
Mfr.Part #
V24B36T200BN3
Package / Case
9-DIP Module
Description
DC DC CONVERTER 36V 200W
Product Category :
Output Voltage-Max :
39.6V
Pin Count :
9
Width :
55.9mm
Approval Agency :
UL, TUV, CE
Series :
MINI (200W)
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Efficiency :
88%
Pbfree Code :
No
Max Output Current :
5.55A
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Height :
13.716mm
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
9
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
57.9mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
JESD-30 Code :
R-XDFM-P9
Power (Watts) :
200W
Output Voltage-Min :
3.6V
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Min) :
18V
Base Part Number :
V24B36T200
Terminal Finish :
Gold (Au)
Package / Case :
9-DIP Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Output Voltage :
36V
Voltage - Isolation :
3kV