V24B36H150BN2
Mfr.Part #
V24B36H150BN2
Package / Case
9-DIP Module
Description
DC DC CONVERTER 36V 150W
Voltage - Input (Max) :
36V
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Min) :
18V
Length :
57.9mm
Approval Agency :
UL, TUV, CE
1
Output Voltage-Max :
39.6V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Output Voltage :
36V
Height :
13.716mm
Package / Case :
9-DIP Module
Efficiency :
88%
Output Voltage-Min :
3.6V
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.9mm
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
MINI (150W)
Max Output Current :
4.17A
Input Voltage-Nom :
24V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Base Part Number :
V24B36H150
Qualification Status :
Not Qualified
Max Power Dissipation :
150W
Datasheets
V24B36H150BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD