V24B28M150BS3
Mfr.Part #
V24B28M150BS3
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Input (Max) :
36V
Power (Watts) :
150W
Max Output Current :
5.36A
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.9mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Base Part Number :
V24B28M150
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Outputs :
1
Length :
57.9mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height :
13.716mm
Series :
MINI (150W)
Efficiency :
87.8%
JESD-609 Code :
e4
Approval Agency :
UL, TUV, CE
Output Voltage :
28V
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
24V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Pin Count :
9
Voltage - Output 1 :
28V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Max Power Dissipation :
150W
Datasheets
V24B28M150BS3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD