V24B28E200BN2
Mfr.Part #
V24B28E200BN2
Description
DC DC CONVERTER 28V 200W
Max Power Dissipation :
200W
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Power (Watts) :
200W
Voltage - Input (Max) :
36V
Length :
57.9mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Width :
55.9mm
Base Part Number :
V24B28E200
Max Output Current :
7.14A
Height :
13.716mm
Output Voltage :
28V
Voltage - Output 1 :
28V
Series :
MINI (200W)
Input Voltage-Nom :
24V
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Min) :
18V
Efficiency :
87%
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
V24B28E200BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD