V24B28C150BN2
Mfr.Part #
V24B28C150BN2
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Series :
MINI (150W)
JESD-609 Code :
e4
Height :
13.716mm
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
150W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Base Part Number :
V24B28C150
Max Output Current :
5.36A
Voltage - Input (Max) :
36V
Max Power Dissipation :
150W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Voltage - Input (Min) :
18V
Efficiency :
87.8%
Output Voltage :
28V
Voltage - Output 1 :
28V
Length :
57.9mm
Input Voltage-Nom :
24V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Width :
55.9mm
Datasheets
V24B28C150BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD