V22ZC1PX1347
Mfr.Part #
V22ZC1PX1347
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
HTS Code :
Max Surge Current :
250A
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage :
22V
Capacitance @ Frequency :
2375pF @ 1MHz
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Maximum AC Volts :
14V
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Energy :
0.90J
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
Series :
ZC
Datasheets
V22ZC1PX1347
Introducing Littelfuse V22ZC1PX1347 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, V22ZC1PX1347 pinout, V22ZC1PX1347 datasheet PDF, V22ZC1PX1347 amp .Beyond Littelfuse V22ZC1PX1347 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.