V22ZA05PX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V22ZA05PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 22V 100A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Series :
ZA
Rated Power Dissipation (P) :
0.2W
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Placement :
Radial
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Maximum AC Volts :
14V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Energy :
0.20J
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Published :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
1220pF @ 1MHz
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
16 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Disc 5mm
Number of Terminations :
2
Varistor Voltage :
22V
Max Surge Current :
100A
Resistor Type :
VARISTOR
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Datasheets
V22ZA05PX2855
Introducing Littelfuse V22ZA05PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 5mm, Number of Terminations:2, V22ZA05PX2855 pinout, V22ZA05PX2855 datasheet PDF, V22ZA05PX2855 amp .Beyond Littelfuse V22ZA05PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.