V18ZA1PX1347
Mfr.Part #
V18ZA1PX1347
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 18V 250A DISC 7MM
Product Category :
Depth :
5mm
Lead Pitch :
6mm
Max Surge Current :
250A
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Min) :
16.2V
Energy :
0.80J
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Typ) :
18V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
Clamping Voltage :
36V
Reach Compliance Code :
EAR99
Clamping Current :
2.5A
Max Voltage Rating (AC) :
10V
Capacitance @ Frequency :
2700pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Varistor Voltage :
18V
Package / Case :
Disc 7mm
Maximum AC Volts :
10V
Series :
ZA
Varistor Voltage (Max) :
19.8V
Capacitance :
2.7nF