V18AUMLA2220T
Mfr.Part #
V18AUMLA2220T
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Description
VARISTOR 27.5V 2220
Product Category :
Reach Compliance Code :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Terminal Finish :
Silver/Platinum (Ag/Pt)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Varistor Voltage (Max) :
32V
Width :
5mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Voltage - Rated AC :
14V
Varistor Voltage :
27.5V
Clamping Current :
10A
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e4
Depth :
5mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Terminations :
2
Energy :
25J
Length :
5.7mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
18V
Max Surge Current :
10A
Clamping Voltage :
40V
Mount :
Surface Mount
Varistor Voltage (Min) :
23V