V18AUMLA1210T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V18AUMLA1210T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 27.5V 1210
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Varistor Voltage :
27.5V
Terminal Finish :
Silver/Platinum (Ag/Pt)
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Varistor Voltage (Min) :
23V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clamping Current :
1.5A
Max Voltage Rating (DC) :
18V
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Width :
2.54mm
Energy :
3.0J
HTS Code :
Resistor Type :
VARISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Surge Current :
1.5A
ECCN Code :
EAR99
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUML
Length :
3.2mm
Number of Circuits :
1
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Varistor Voltage (Max) :
32V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Clamping Voltage :
40V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Reach Compliance Code :
Unknown
Maximum DC Volts :
18V
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Published :
Depth :
2.54mm