V18AUMLA1812NH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V18AUMLA1812NH
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 27.5V 1812
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Varistor Voltage :
32 V
Features :
Mounting Style :
PCB Mount
Product :
MLV
Number of Circuits :
1
Current - Surge :
5 A
Product Category :
Varistors
Varistor Voltage (Min) :
23 V
RoHS :
Details
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUML
Surge Energy Rating :
6 J
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Energy :
6J
Capacitance :
Product Type :
Varistors
Package :
Digi-Reel?
Subcategory :
Packaging :
MouseReel
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Diameter :
Clamping Voltage :
40 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Peak Surge Current :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Max) :
32 V
Maximum DC Volts :
18 V
Varistor Voltage (Typ) :
27.5 V
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)