V14H140PL1T
Mfr.Part #
V14H140PL1T
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 220V 6.5KA DISC 14MM
Varistor Voltage (Min) :
198V
Capacitance @ Frequency :
900pF @ 1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Energy :
65J
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Varistor Voltage (Max) :
242V
Maximum DC Volts :
180V
Published :
Maximum AC Volts :
140V
Package / Case :
Disc 14mm
Datasheets
V14H140PL1T
Introducing Littelfuse V14H140PL1T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Package / Case:Disc 14mm, V14H140PL1T pinout, V14H140PL1T datasheet PDF, V14H140PL1T amp .Beyond Littelfuse V14H140PL1T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.