V14H115PL1A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V14H115PL1A
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 180V 6.5KA DISC 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Circuits :
1
Series :
HMOV™
Energy :
50J
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Disc 14mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Varistor Voltage (Min) :
162V
Varistor Voltage (Typ) :
180V
Varistor Voltage (Max) :
198V
Maximum AC Volts :
115V
Maximum DC Volts :
153V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Surge :
6.5kA
Datasheets
V14H115PL1A
Introducing Littelfuse V14H115PL1A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, V14H115PL1A pinout, V14H115PL1A datasheet PDF, V14H115PL1A amp .Beyond Littelfuse V14H115PL1A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.