V110C3V3H50BN2
Mfr.Part #
V110C3V3H50BN2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Max Power Dissipation :
50W
Base Part Number :
V110C3V3H50
Length :
57.9mm
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Min) :
66V
Efficiency :
79.8%
Width :
36.8mm
Output Voltage :
3.3V
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Max Output Current :
15.15A
Height :
15.748mm
Power (Watts) :
50W
Series :
MICRO (50W)
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
110V
Datasheets
V110C3V3H50BN2
Vicor V110C3V3H50BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD