V110C28T100BN3
Mfr.Part #
V110C28T100BN3
Description
DC DC CONVERTER 28V 100W
Output Voltage :
28V
Voltage - Input (Min) :
66V
Efficiency :
86.3%
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
154V
Max Output Current :
3.57A
Power (Watts) :
100W
Voltage - Output 1 :
28V
Width :
36.8mm
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Base Part Number :
V110C28T100
Height :
15.748mm
Series :
MICRO (100W)
Length :
57.9mm
Max Power Dissipation :
100W
Input Voltage-Nom :
110V
Datasheets
V110C28T100BN3
Vicor V110C28T100BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD