V110C15T100BN2
Mfr.Part #
V110C15T100BN2
Description
DC DC CONVERTER 15V 100W
Length :
57.9mm
Max Output Current :
6.67A
Output Voltage :
15V
Voltage - Isolation :
3kV
Base Part Number :
V110C15T100
Width :
36.8mm
Input Voltage-Nom :
110V
Power (Watts) :
100W
Voltage - Input (Max) :
154V
Series :
MICRO (100W)
Voltage - Output 1 :
15V
Efficiency :
84.5%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Max Power Dissipation :
100W
Height :
15.748mm
Voltage - Input (Min) :
66V
Datasheets
V110C15T100BN2
Vicor V110C15T100BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD