V110C15E100BN3
Mfr.Part #
V110C15E100BN3
Description
DC DC CONVERTER 15V 100W
Max Output Current :
6.67A
Base Part Number :
V110C15E100
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
15.748mm
Length :
57.9mm
Voltage - Output 1 :
15V
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Width :
36.8mm
Input Voltage-Nom :
110V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Voltage - Input (Min) :
66V
Series :
MICRO (100W)
Voltage - Input (Max) :
154V
Efficiency :
84.5%
Power (Watts) :
100W
Max Power Dissipation :
100W
Output Voltage :
15V
Datasheets
V110C15E100BN3
Vicor V110C15E100BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD