V110B8T150BN3
Mfr.Part #
V110B8T150BN3
Description
DC DC CONVERTER 8V 150W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
V110B8T150
Width :
55.88mm
Efficiency :
86.8%
Max Output Current :
18.75A
Height :
15.748mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Input (Min) :
66V
Trim/Adjustable Output :
yes
JESD-609 Code :
e4
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Gold (Au)
Power (Watts) :
150W
Voltage - Output 1 :
8V
Max Power Dissipation :
150W
Output Voltage :
8V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
110V
Series :
MINI (150W)
REMOTE SHUTDOWN
Datasheets
V110B8T150BN3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD