V110B8T150BN2
Mfr.Part #
V110B8T150BN2
Description
DC DC CONVERTER 8V 150W
Base Part Number :
V110B8T150
Max Power Dissipation :
150W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Output 1 :
8V
Width :
55.88mm
Max Output Current :
18.75A
Series :
MINI (150W)
Output Voltage :
8V
Voltage - Input (Min) :
66V
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
110V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Efficiency :
86.8%
Terminal Finish :
Gold (Au)
Height :
15.748mm
Power (Watts) :
150W
Datasheets
V110B8T150BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD