V110B48T200BN3
Mfr.Part #
V110B48T200BN3
Description
DC DC CONVERTER 48V 200W
Voltage - Output 1 :
48V
Output Voltage :
48V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Min) :
66V
Efficiency :
87.7%
Voltage - Isolation :
3kV
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Height :
15.748mm
Max Output Current :
4.17A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
154V
Base Part Number :
V110B48T200
Input Voltage-Nom :
110V
Series :
MINI (200W)
Width :
55.88mm
Power (Watts) :
200W
Datasheets
V110B48T200BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD