V110B3V3M100BS2
Mfr.Part #
V110B3V3M100BS2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
Pbfree Code :
No
Voltage - Input (Min) :
66V
Output Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
JESD-609 Code :
e0
Power (Watts) :
100W
Max Power Dissipation :
100W
Height :
13.716mm
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Max) :
154V
Input Voltage-Nom :
110V
Efficiency :
82.3%
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V110B3V3M100
Max Output Current :
30.3A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
MINI (100W)
Datasheets
V110B3V3M100BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD