V110B3V3H75BS2
Mfr.Part #
V110B3V3H75BS2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V110B3V3H75
Output Voltage :
3.3V
Voltage - Output 1 :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Min) :
66V
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Height :
13.716mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
154V
Efficiency :
81.5%
Max Power Dissipation :
75W
Max Output Current :
22.73A
Power (Watts) :
75W
Series :
MINI (75W)
Input Voltage-Nom :
110V
Voltage - Isolation :
3kV
Terminal Finish :
Gold (Au)
Datasheets
V110B3V3H75BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD