V110B3V3C75BN3
Mfr.Part #
V110B3V3C75BN3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Power (Watts) :
75W
Max Output Current :
22.73A
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Height :
15.748mm
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Min) :
66V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
154V
Max Power Dissipation :
75W
Output Voltage :
3.3V
Input Voltage-Nom :
110V
Base Part Number :
V110B3V3C75
Efficiency :
81.5%
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
MINI (75W)