V110B36T200BG2
Mfr.Part #
V110B36T200BG2
Description
DC DC CONVERTER 36V 200W
Efficiency :
88.7%
Power (Watts) :
200W
Series :
MINI (200W)
Voltage - Input (Max) :
154V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Width :
55.88mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
JESD-609 Code :
e4
Output Voltage :
36V
Height :
15.748mm
Voltage - Input (Min) :
66V
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Isolation :
3kV
Base Part Number :
V110B36T200
Max Output Current :
5.56A
Voltage - Output 1 :
36V
Input Voltage-Nom :
110V
Datasheets
V110B36T200BG2
Vicor V110B36T200BG2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD