V110B28H200BN2
Mfr.Part #
V110B28H200BN2
Description
DC DC CONVERTER 28V 200W
Series :
MINI (200W)
Height :
15.748mm
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
7.14A
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Output Voltage :
28V
Input Voltage-Nom :
110V
Voltage - Input (Min) :
66V
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V110B28H200
Voltage - Input (Max) :
154V
Efficiency :
87.5%
Voltage - Output 1 :
28V
Max Power Dissipation :
200W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
200W
Datasheets
V110B28H200BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD