V110B28H200BG3
Mfr.Part #
V110B28H200BG3
Description
DC DC CONVERTER 28V 200W
Voltage - Output 1 :
28V
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Max) :
154V
Max Power Dissipation :
200W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Base Part Number :
V110B28H200
Max Output Current :
7.14A
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.88mm
Series :
MINI (200W)
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Min) :
66V
Output Voltage :
28V
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
110V
Efficiency :
87.5%
Power (Watts) :
200W
Height :
15.748mm
Datasheets
V110B28H200BG3
Vicor V110B28H200BG3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD