V110B24H200BN
Mfr.Part #
V110B24H200BN
Description
DC DC CONVERTER 24V 200W
Width :
55.88mm
Power (Watts) :
200W
Max Output Current :
8.33A
Voltage - Input (Min) :
66V
Input Voltage-Nom :
110V
Efficiency :
87.3%
Height :
15.748mm
Voltage - Input (Max) :
154V
Base Part Number :
V110B24H200
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
MINI (200W)
Output Voltage :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
24V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Max Power Dissipation :
200W
Datasheets
V110B24H200BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD