V110B24H150BS
Mfr.Part #
V110B24H150BS
Description
DC DC CONVERTER 24V 150W
Series :
MINI (150W)
Input Voltage-Nom :
110V
Efficiency :
89.2%
Max Output Current :
6.25A
Voltage - Output 1 :
24V
Power (Watts) :
150W
Base Part Number :
V110B24H150
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
150W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Terminal Finish :
Gold (Au)
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Min) :
66V
Height :
13.716mm
Output Voltage :
24V
Voltage - Input (Max) :
154V
Datasheets
V110B24H150BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD