V110B15T150BN
Mfr.Part #
V110B15T150BN
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Input (Min) :
66V
Power (Watts) :
150W
Height :
15.748mm
Width :
55.88mm
Series :
MINI (150W)
Terminal Finish :
Gold (Au)
Efficiency :
88.8%
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
JESD-609 Code :
e4
Max Output Current :
10A
Max Power Dissipation :
150W
Output Voltage :
15V
Input Voltage-Nom :
110V
Base Part Number :
V110B15T150
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
15V
Datasheets
V110B15T150BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD