V110B12M200BS
Mfr.Part #
V110B12M200BS
Description
DC DC CONVERTER 12V 200W
Input Voltage-Nom :
110V
Power (Watts) :
200W
Voltage - Input (Min) :
66V
Series :
MINI (200W)
Max Output Current :
16.67A
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
12V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Efficiency :
87%
Max Power Dissipation :
200W
Output Voltage :
12V
Height :
13.716mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
55.88mm