V110B12M200B2
Mfr.Part #
V110B12M200B2
Description
DC DC CONVERTER 12V 200W
Series :
MINI (200W)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Input (Min) :
66V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Efficiency :
87%
Voltage - Input (Max) :
154V
Input Voltage-Nom :
110V
Height :
13.716mm
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V110B12M200
Max Output Current :
16.67A
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
12V
JESD-609 Code :
e0
Output Voltage :
12V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Power (Watts) :
200W
Datasheets
V110B12M200B2
Vicor V110B12M200B2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD