V110A5M200BG2
Mfr.Part #
V110A5M200BG2
Description
DC DC CONVERTER 5V 200W
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
200W
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Isolation :
3kV
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Width :
55.88mm
Packaging :
Bulk
Efficiency :
85.5%
Series :
Maxi (200W)
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
200W
Height :
15.748mm
Output Voltage :
5V
Base Part Number :
V110A5M200
Voltage - Output 1 :
5V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Output Current :
40A
Input Voltage-Nom :
110V
Terminal Form :
PIN/PEG
Terminal Position :
Dual
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Input (Min) :
66V
Datasheets
V110A5M200BG2
Vicor V110A5M200BG2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD