V110A3V3T150BN3
Mfr.Part #
V110A3V3T150BN3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
Efficiency :
81.8%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
110V
Power (Watts) :
150W
Max Output Current :
45.45A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
3.3V
Series :
Maxi (150W)
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
150W
Base Part Number :
V110A3V3T150
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Output Voltage :
3.3V
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Input (Min) :
66V
Height :
13.716mm
Datasheets
V110A3V3T150BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD