V110A3V3M200BN3
Mfr.Part #
V110A3V3M200BN3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Voltage - Input (Max) :
154V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
81%
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Series :
Maxi (200W)
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Min) :
66V
Input Voltage-Nom :
110V
Output Voltage :
3.3V
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
13.716mm
Max Output Current :
60.6A
Voltage - Output 1 :
3.3V
Base Part Number :
V110A3V3M200
Power (Watts) :
200W
Width :
55.88mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
V110A3V3M200BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD