V110A36H400BN3
Mfr.Part #
V110A36H400BN3
Description
DC DC CONVERTER 36V 400W
Width :
55.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
V110A36H400
Height :
13.716mm
Max Power Dissipation :
400W
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
Maxi (400W)
Power (Watts) :
400W
Voltage - Output 1 :
36V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Max Output Current :
11.11A
Efficiency :
88.8%
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
36V
Input Voltage-Nom :
110V
Pbfree Code :
No
Voltage - Input (Min) :
66V
Voltage - Input (Max) :
154V