V110A36H300BN
Mfr.Part #
V110A36H300BN
Description
DC DC CONVERTER 36V 300W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
300W
Output Voltage :
36V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Output 1 :
36V
Height :
13.716mm
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Base Part Number :
V110A36H300
Max Power Dissipation :
300W
Series :
Maxi (300W)
Voltage - Input (Min) :
66V
Max Output Current :
8.33A
Width :
55.88mm
Input Voltage-Nom :
110V
Datasheets
V110A36H300BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD