V110A36H300BF3
Mfr.Part #
V110A36H300BF3
Description
DC DC CONVERTER 36V 300W
Output Voltage :
36V
Height :
13.716mm
Power (Watts) :
300W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au)
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Min) :
66V
Voltage - Input (Max) :
154V
Max Power Dissipation :
300W
Input Voltage-Nom :
110V
Series :
Maxi (300W)
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V110A36H300
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
36V
Max Output Current :
8.33A