V110A28T400BS2
Mfr.Part #
V110A28T400BS2
Description
DC DC CONVERTER 28V 400W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
154V
Efficiency :
87.7%
Base Part Number :
V110A28T400
Voltage - Input (Min) :
66V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max Output Current :
14.28A
Power (Watts) :
400W
Pbfree Code :
No
Voltage - Output 1 :
28V
Series :
Maxi (400W)
Max Power Dissipation :
400W
Terminal Position :
Dual
JESD-609 Code :
e4
Input Voltage-Nom :
110V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Width :
55.88mm
Output Voltage :
28V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
13.716mm
Datasheets
V110A28T400BS2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD